پوزش مرا بپذیرید

استقبال شما از محصولات شبکه سبب شد تا شبکه ویدیویی در ایران مختصات متفاوت و متمایزی از شبکه های موجود در سایر نقاط جهان پیدا کند. سرمایه های اندک شما و پول هایی که صرف خرید آثار کردید نه فقط موجب استمرار حیات و بقای موسسات شبکه شد بلکه برای نخستین بار در ایران و جهان سبب تولید محتوای اختصاصی برای شبکه شدید. تولید فیلم و سریال و برنامه های سرگرم کننده آن هم با مختصاتی متفاوت از انواع مشابه آن در تلویزیون کشور، فقط از رهگذر پاسخ دلگرم کننده شما حاصل شد.

 آنگاه که موج اشتیاق شما برای تازه های شبکه پدیدار شد، جمعی به درستی شبکه را به مثابه یک رسانه قدرتمند رقیب رسانه های موجود دانستد و آنگاه که بستر آزاد و جذابی  برای طبع آزمایی و تنفس فیلمسازان و برنامه سازان در فضای جدید فراهم شد، دانستیم که چه کمبودهایی برای پاسخگویی به سلایق گوناگون شما مخاطبان در رسانه های رسمی وجود دارد. حق شما بود که برای آثار دیدنی هزینه بپردازید و مشوق پدید آورندگان آنها باشید و باز هم مختار بودید که دست رد به محصولاتی بزنید که سازندگان شان شعور شما را دست کم گرفته بودند. برخورد کریمانه شما در برابر سریال هایی که به دلایل موجه یا ناموجه پخش آنها با بی نظمی همراه می شد، باعث شد تا تهیه کنندگان آنها در برابر حسن برخورد شما شرمنده شوند و آنهایی که دل در گروی همدلی شما داشتند، زبان به اعتذار گشایند.

مخاطبان جان؛ بی تعارف بگویم آغوش گرم شما مامن و ماوایی برای هنرمندانی شد که به درست یا غلط سرخورده از نامهربانی های مکرر بودند و چون تاب دوری از شما را نداشتند، ترجیح دادند بواسطه شبکه نمایش خانگی پل هم نفسی با شما را دوباره برقرار سازند و اینگونه شد که پای بسیاری از چهره های نام آشنای سینما و تلویزیون به شبکه باز شد.

بعضی از هنرمندان که از رسانه های دیگر به این ساحت کوچ کرده اند براین عقیده اند که لوح فشرده سبب ماندگاری آثار و نام و یاد آنها با شما بینندگان می شود. آنها بر این باورند که لوح فشرده در لوح دل و جان شما رنگ جاودانگی به خود می گیرد زیراهر وقت که بخواهید با برنامه سازان تجدید دیدار کنید، از گوشه کشو یا کتابخانه منزل فیلم مورد نظر را برداشته  و در دستگاه نمایش می گذارید.

طی سال های متمادی بی سلیقگی و کم همتی بسیاری از موسسات را تاب آوردید تا سرانجام دست از قالب های نامناسب بردارند و قالب مطمئن تر و استانداردی را برای عرضه فیلم هایشان برگزینند. انس شما با شبکه به همین جا ختم نشد. خطوط تکثیر یکی پس از دیگری به کشور وارد شد تا عرضه محصول آهنگ تندتری به خود گیرد.

نیک می دانم هر قدر هزینه های زندگی در این سالها افزایش یافت ، سعی کردید کمر در برابر هزینه ها خم نکنید و تا آنجا که در توان تان بود، دست در جیب فتوت کنید و در سبد کالاهای مصرفی تان جایی هر چند اندک به فیلم اختصاص دهید. اگر هم نیازهای اساسی تری موجب شد؛ خواسته یا ناخواسته نقطه پایانی در رابطه ما و شما گذارده شود، امید دارم تا فرج بعد از شدت حاصل شود و دوباره در صف مخاطبان شبکه درآیید.

…سخن در کام کشم. خانه هاتان آباد  چراغ دلتان روشن  وفور و برکت ارزانی رزق و روزیتان باد

/ 5 نظر / 30 بازدید
سعید نوریون

با سلام آقای فروتن من یک بار هم چند ماه پیش برای شما نوشتم ، ولی الان فقط می خواهم گلایه کنم از شما و تمامی سینما گران خودخواه این مملکت که فکر می کنند با یک دوربین و خلق چند ساعت فیلم چنان شده اند که دیگر مردم باید آنان را بپرستند (البته شما را نمی گویم) ببینید شبکه خانگی از ریشه داره راه کج میره ، یک بار چنان تبلیغ نمی کنند که گویی اصلا فروش در شبکه خانگی برایشان مهم نیست ، و یکبار چنان تبلیغ می کنند و قول و وعده هایی دروغین می دهند که مردم اعتمادشان را از دست بدهند ، ببینید الان می نویسم که سال 90 هم دارد تمام می شود ولی هیچ خبری نشد. پارسال در همین فصل(زمستان ) تبیلغات شرکتهای پخش فیلم را یاد بیاورید یک می گفت ب م و می دهد آن یکی می گفت خانه می دهد و بعضی فیلمهای خوب مثل ملک سلیمان ، چهل سالگی ماشین می دادند ولی بعد از یکسال کو تمام آن تبلیغات دروغ فقط قهوه تلخ و قلب یخی به وعده هایشان عمل کردند ، حالا شما بگو مردم عادی کم اهمیت از نظر این شرکتها چگونه اعتماد کنند و فیلم اصلی بخرند وقتی کپی هم ارزانتر هم راحتتر گیر میاد . تازه از مسخره شدن توسط دیگران هم در امانند که نمی گویند پولت را دور نریز

سعید نوریون

اینها همه دروغ گویند. آقای فروتن می دانم سر شما را درد می آورم و شاید این موضوعات اصلا ربطی به کار شما نداشته باشد ولی از شما می خواهم شما که بیشتر با این فیلمسازان در ارتباطید به آنها بگویید به مردم بیشتر اعتماد بگذارند و کمتر دروغ به گویند در ضمن شاید شما از موقعیت جاری که دارید بتوانید پیگیر حق مردم( شاید خود من ) باشید و اینها را جبور کنید حداقل نتایجی برای قرعه کشی هایشان اعلان کنند . با تشکر یک بیننده طماع که فیلمهای دارای قرعه کشی را با طمع جایزه خریده[نیشخند]

morteza

سلام آقا رجبي من نميخوام كه سرتونو درد بيارم ولي اينو بگم كه چرا اين همه بـــــي نــــظمــــي تو شبكه خانگي! چرا اين موسسه ها اينقدر بدقول شدند اون از قلب يخي كه ما رو كشت با ماهي يك بار بيرون دادنش مجوريم اين سريال رو ببينيم اونم با پارس ويدئو كه يه بار مياد منظم سريال لاست رو بيرون ميده يك بار هم يكي دو ماه پخش سريال رو وقفه مياندازه اونم از tdh براي سريال 24 ...ديگه نميدونم چي بگم ولي خواهشا پيگيري كنيد اگه ميشه جواب قانع كننده به ما بديد ممنون ميشم با تشكر شهروندي هستم كه هيچوقت دنبال نسخه قاچاق فيلمها نرفتم و هميشه به دنبال سي دي هاي اورجينال بودم ولي اين موسسه ها منو خسته كردن با اين بي نظمي هاشون.

2500 - 1800

سلام آقاي رجبي ، چرا بازار اينطوري شده چرا نرخ قيمت ها يكسان نيست يك موسسه 1500 يك موسسه 1800 يك موسسه 2000 و يك موسسه ديگه 2500 اگه همينطوري پيش بره فكر كنم ما واسه يه حلقه بايد 10000 تومان پول بپردازيم تو رو خدا قيمتها رو پايين بياريد من هميشه سي دي هاي اصل ميخرم و از نسخه دايويكسي كه دست فروشا تو خيابون دارند بدم مياد ولي با اين 2500 من ديگه ورشكست شدم اگه بخوام تمامي فيلمهايي كه در هفته توزيع ميشن رو بخرم فكر كنم هر هفته بابت 4 فيلم بايد 10000 تومان بپردازم كه اين در ماه چيزي معادل 40000 تومان و سالي ............ خواهد شد حالا با خودم ميگم نسخه هاي دايويكسي بازار بهتره چون بابت 10 فيلم در يك دي وي دي 1000 تومان ميپردازم كه در ماه معادل 4000 تومان ميشه پس اين كار رو بهتر ميدونم كيفيتش هم مهم نيست هدف ديدنه ديگه . . . . . . . ! پيگيري كنيد اين ها هم جهت آگاهي بود با اين كه خودتون بيشتر از ما اطلاعات داريد.

امین

با سلام و عرض خسته نباشید آقای رجبی فروتن امروز چیزی دیدم که اگر با چشم خودم ندیده بودم باور نمی کردم و خواهش می کنم حتماَ آن را به اطلاع همکارانتان در اصفهان برسانید . دیده و شنیده بودم بعضی از سی دی فروشان با ترفندهای مختلف پنهانی سی دی های غیرمجاز به دست عوام می دهند اما امروز که برای خرید عید به مجتمع تجاری کوثر واقع در روبروی "سی و سه پل - ابتدای چهارباغ بالا" رفته بودیم در مدخل ورودی اصلی طبقه زیرین مجتمع چشمم به یک فروشگاه زیرپله ای 6 متری افتاد به نام "پت و مت" که ویترین و قفسه هایش کیپ تا کیپ پر از بازی ها ، فیلم ها و کارتون های رایتی و زبان اصلی بود و اصلاً در این مغازه چیزی که بتوان گفت یک محصول مجاز است وجود نداشت (تازه از تلوزیون مغازه هم کارتون رنگو به زبان اصلی پخش می شد!) . نکته واقعاً عجیب این که مغازه در ورودی مجمتع و کاملاً در دسترس قرار دارد درحالیکه در داخل مجتمع چند مغازه سی دی فروشی دیگر هم بودند که در هیچکدام سی دی غیرمجاز دیده نمی شد و واقعاً جای تاسف داشت که این فروشندگان پایبند قانون چنین همکاری را در آن مجتمع تحمل می کنند! خواهش می کنم این مسئله را حتماً پیگیری