در اندیشه بهبود نظام و آرایش مراکز خدمات سینمایی

البته اقبال نسبت به فناوری های نوین مانع از نوسازی و ارتقای شیوه های به اصطلاح سنتی نیست ، در فرآیند تولید تا نمایش آثار سینمایی علیرغم ظهور پدیده های نوین ثبت و نمایش تصویر نقش محوری مراکزی همچون لابراتوارهای سینمایی مورد غفلت و انکار قرار نگرفته است . تا مادامی که سیستم ها و شیوه های نمایش فیلم در سینماها از طریق بر پرده انداختن تصویر نسخه 35 میلیمتری فیلم ها و سینمایی رونق دارد ، فیلم های تولید شده با ابزارهای دیجیتالی به ناچار ناگزیر از تغییر فرمت از ویدئو یا دیتا به فیلم هستند و در این فرآیند چاپ و پرینت نسخه پزیتیو فیلم در لابراتوار انجام خواهد شد . از این روی هرگونه مسامحه در اعمال فاکتورها و ضرایب مرتبط با کیفیت مطلوب فیلم ، حاصل زحمات و دقت های فراوانی که برای اصلاح رنگ و وضوح تصویر را در سیستم پیچیده موسوم به Work Station صورت گرفته است به هدر خواهد داد .

لذا رفع معایب فنی و تکنیکی در روش ها و شیوه های سنتی حاکم بر لابراتوارها از جمله جایگزینی ماشین آلات جدید ، جا نمایی و استاندارد سازی محیط ، مکمل تجارب غنی و ابتکارات فردی قابل تحسین دست اندرکاران و مدیران لابراتوارهای سینمای کشورمان خواهد بود .

به هر حال شرح تفصیلی وضعیت خدمات سینمایی با ورود و نصب اقلام و تجهیزات پیش بینی شده در آینده نزدیک از زبان کارشناسان و فعالان این عرصه بیان خواهد شد و این یادداشت در حد دادن نوید آینده ای بهتر برای امور پشتیبانی فنی در سینمای ایران به نقطه پایانی خود رسید !

/ 0 نظر / 7 بازدید