دست تدبیر گره گشاست

موفق آمیز اثر انجام شده بود. شرکتی با پشتوانه سالها کار و فعالیت در شبکه، با در اختیار داشتن شبکه گسترده توزیع آماده بود تا میدان را در قبضه پخش و توزیع اثر درآورد. با آنکه شهرت قهرمان فیلم آنقدر بود که در همان روزهای نخست، عرضه فیلم مثل یک بمب خبری عمل کند، با این وجود تمهیدات لازم برای معرفی و تبلیغ شایسته فیلم پیش بینی شده بود. شمارش معکوس برای انتشار اثر آغاز شد و عوامل حرفه ای دست اندرکار تولید و توزیع، در انتظار ثبت نقطه عطفی در کارنامه هنری و حرفه ای خود بودند. اما ناگهان حادثه ای به وقوع پیوست و لنگر حرکت کشتی قبل از آغاز سفری طوفانی، مجددا" به قعر دریا فرو رفت و کشتی از حرکت بازایستاد. قهرمان اعتراض کرد و سوت توقف بازی را به صدا درآورد. او به تیم توزیع فیلم کارت قرمز نشان داد. کارتی که در عمر ورزشی اش؛ کمتر به رخ او کشیده شده بود. او مدعی بود فیلم صرفا" به قصد نمایش در محافل و مجالس محدود ساخته شده و حالا که قرار است در ظرف رسانه ای تازه ای به خیل علاقه مندان ارائه شود، باید رضایت وی جلب و ترتیبات تازه ای پیش گرفته شود. سرد و گرم روزگار و نامرادی های ورزش حرفه ای به او آموخته بود یا وارد معرکه ای نشود و یا اگر شد مرد و مردانه تن به قواعد بازی دهد. او انتظار داشت و دارد که از ابتدا صادقانه موضوع را با او در میان می گذاشتند تا او نیز موضعی متناسب با استفاده و بهره برداری از نام و اعتبارش در مناسبات و آرایش رسانه ای جدید اتخاذ کند. در چند ماه گذشته گروه سرمایه گذار برای خلاصی از وضعیت پیش آمده تلاش هایی را کرده است اما ظاهرا" توفیقات لازم حاصل نشده است. شاید اگر روزی که سرمایه گذاران در اتاق فکرشان چگونگی عرضه موفقیت آمیز فیلم را در شبکه به بحث گذاشتند بودند، شخص اول فیلم را هم محترمانه در جمع خویش پذیرا می شدند و رضایت او را که در واقع بهانه اصلی برای ساخت و نمایش فیلمی خاطره انگیز بود به دست می آوردند، حالا مدتها از انتشار فیلم در بازار گذشته بود و دوستداران قهرمان بی بدیل آسمان فوتبال ایران، بارها از تماشای فیلمی با حضور مرد پاطلایی لذت برده بودند. به نظرم پیشنهاد یکی از عوامل فیلم که عوائد فیلم در صورت بازخورد مثبت در بازار، با کسر هزینه های تولید و تکثیر، زیر نظر قهرمان پیشکسوت به امور خیریه اختصاص یابد، رافع بن بست کنونی خواهد بود. بدین ترتیب ضمن آنکه حسن ختامی برای این ماجرا رقم می خورد، نیات پاک و خیرخواهانه دو طرف مناقشه نیز بیش از پیش نمود می یابد.

/ 20 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرید کرمی

ببخشید آقای فروتن که از وبلاگتون به عنوان پل ارتباطی استفاده می کنم چون آقای اسدزاده خیلی در دسترس نیستند. سلام آقای اسدزاده امیدوارم حالتون خوب باشه. آقای اسدزاده به خدا چند هفته است فشار زیادی رو هم در وبلاگ شخصیم و هم در دمنتور تحمل می کنم که ناشی از سوال های مکرر اعضاست که خواهان دانستن زمان پخش هری پاتر هستند.به خدا کمرم زیر بار این همه سوال و جواب و فشار شکست.سه هفته است که بندگان خدا منتظرند و هیچ اتفاقی نمی افته.و چون من و آقای مرسلی تنها کسانی هستیم که از احوالات کم و بیش خبر داریم مورد هجوم رگبار سوالات قرار گرفتیم .وقتی چند هفته ی پیش باهاتون چت کردم وعده ی چند روز آینده رو دادید ولی از اون ماجرا تقریباً یک ماه گذشته.لطفاً جواب بدید چون حسابی بچه ها حالشون گرفته است و اگر بدونید چقدر مشتاق دوبله ی کار هستند همین فردا توزیعش می کنید. با تشکر -و تصویر دنیای هنر من می خواستم بپرسم چرا توزیع سریال 24 این شکلیه و چند هفته میاد و بعد از اون یک یا دو ماه نمیاد.این چه وضع توزیع سریاله. و چرا 24 در دی وی دی هم عرضه نمیشه؟ پوزش می طلبم آقای فروتن.

فرشاد عظیمی

محمد عزیز تصور می کنم تعریف ما و شما از نمایندگی با آنچه در ذهن متولیان شرکت تصویر دنیای هنر در این خصوص می گذرد، تفاوتهای بنیادی دارد. از نظر ما نمایندگی یک شرکت به منزله آینه تمام قامت آن شرکت است و بایستی توانمندی آن را داشته باشد که از منافع شرکت دفاع کند و شرکت نیز همواره پشتیبان آن باشد. اما از نظر شرکت مذکور و بویژه مدیریت حاضر بخش بازرگانی این شرکت که الحق نقش پررنگی در افول موسسه یاد شده از بزرگترین ویدئورسانه سال های گذشته به یکی از شرکتهای دست چندم، داشته است نمایندگی یعنی یک جیب بامقداری پول ویک خط تلفن و یک فروشگاه 3در4. حال این فرد دارای حداقل صلاحیت ها هست یا خیر و آیا به کپی برداری و سوء سابقه شهرت دارد یا خیر و امثالهم دیگر مسئله این شرکت نیست. باور نمی کنید؟ کافیست با واحد اعطای نمایندگی شرکت مذکور تماس حاصل بفرمایید. چون علاقه دیرینی به شرکت تصویر دنیای هنر دارم آرزو می کنم تا دیر نشده خردمندانه به وضعیت خویش نگاهی بیاندازند و راهی را که رفته و به نتیجه نرسیده اند دوباره نپیمایند. مَن جَرَّبَ المُجَرَّب، حَلَّت بِهِ النَّدامَه کسی که آزموده را بیازماید، ندامت بر او فرود می آید.

رضا

ضمن قدردانی از زحمات جناب آقای فروتن عزیز هنرنمای پارسیان آقای صمدی فکس ارسالی جهت فیلم آتشکار را نشان بنده دادند، ایشان 500 نسخه DVD آتشکار سفارش داده بوده و حتی وجه مورد نظر را به حساب موسسه شما واریز نموده بودند. که بعد از عدم ارسال نسخ مجبور شدند پول خود را پس بگیرند. در ضمن آقای امید بخش هم 500 نسخه سفارش دادند که بازهم شما از ارسال DVD خودداری کرده بودید. خودم شاهد بودم ایشان بعد از بررسی بار چقدر تعجب کردند. اینطور که شما می فرمائید حتما منشی شرکت شما علاقه ای به ارسال DVD به شهرستان ندارند. راستی چرا فراموش نمی کنید VCD به اهواز بفرستید؟

راوي

جناب آقاي فروتن خوشحال ام ازاين جهت كه اين مجال را به بنده وديگردوستان داده ايد كه باهم در اين وب مشاركت و تبادل اطلاعات نمائيم . اما از انجايي كه در جواب مطلب بنده وبلاگ خود را با نوشته اينجانب مفتخر به پيام بازرگاني وآگهي ديده ايد عذرخواه هستم. اما در جريان باشيد كه اگر مطالب گذشته اينجانب وديگر دوستان را عنايت نمائيد بارها خواستار ايجاد ستوني براي دريافت جديدترين اخبار شبكه توزيع خانگي و اطلاع رساني هستيم . مديران فروشگاهها از گذشته تاحال نه نشريه تخصصي مرتبط با شبكه خانگي به خود ديده اند و نه سايتي قابل و به روز . سايت انجمن صنفي هم كه ماشاءاله بعد از 5-6روز توزيع اطلاع رساني مينمايد و نوشدارو پس از مرگ سهرابه .اگه واقعا اين خلا را شما احساس نمي كنيد و علاقمند نيستيد كه دوستان اطلاعات جديد اكتسابي از منابع موثق را از طريق شما به همديگر انتقال دهند حتما اعلان نمائيد تا خداي نكرده وبتان مفتخر به پيام بازرگاني وآگهي نامه نشود؟؟؟!!!

فرشاد عظیمی

در صحبت رضای عزیز نکته کوچک ولی مهم نهفته است. احتمالا می دانید که کار هماهنگی امور فروش موسسات ویدئورسانه با نمایندگان فروش از طریق منشی(یا بازریاب) این شرکتها انجام می شود. حال اگر به گفته رضا منشی شرکتی چون هنرنمای پارسیان که "شبکه ویدیویی کشور را در حال حاضر سر پا نگه داشته است" اینچنین دارای اختیار تام است باید در اصول فروش خود بازنگری کنند. این مطلب را بیشتر به این منظور نوشتم که خود شاهد رفتار نامناسب کارمندان برخی از شرکتها و از جمله "هنرنمای پارسیان" در همین روزهای اخیر بوده ام.

رضا محبوبی

استاد سلام.چناب فروتن جالبه برام داشتم گشت میزدم یه سایت اومد به نام شبکه خانگی اول می خواستم بدونم این سایت مال موسسه های یا نه.چون هر چی پرسیدم کسی جوابم رو نداد.گفتم شاید شما بدونید.مساله بعدی اینه که یه خبر رو در این سایت مشاهده کردم که شوکه شدم تا حدودی.میشه خود شما نگاه کنید و بگید کدوم موسسه بوده. http://mediarasaneh.com/index.php?option=com_content&view=article&id=121:1390-05-23-12-16-58

فرشاد عظیمی

محمد عزیز تصویر دنیای هنر یکی از دلایل اصلی ناکامی در سریال قلب یخی را عدم پشتیبانی صدا و سیما از این اثر در مرحله تبلیغات تلویزیونی می داند.

مسعود نجفی

سلام سلطان هم به مشکلی که در ابتدا برای قیصر 40 سال بعد پیش آمد دچار شده است که این آغازی بود برای مشکات دیگر و مشکل اصلی هم متاسفانه از افراد دوربر سرچشمه می گیرد که القا می کنند چه سود سرشاری از عرضه فیلم عاید خواهد شد. امیدوارم شاهد عرضه مستند سلطان باشیم. آقای فروتن تصمیم گرفته بودم دیگر درباره فیلمم با شما سخن نگویم اما خواندن این یادداشت و ابراز علاقه تان به عرضه آثار مستند من را بر آن داشت این چند خط را بنویسم. با تمام احترامی که برای شما قائلم اما متاسفانه باید بگویم هیچکدام از قول هایی که از ابتدا به من دادید عملی نشد و وضعیت فیلم هر روز بدتر شد و تنها طی دو سال فقط به من امید دادید. خداوند در این روزهای عزیز همه ما را هدایت کند. موفق باشید.

سلام میخواستم بگم کی مطالب جدید درج میشه؟

آتنا (مهران مدیری)

سلام اقای فروتن خسته نباشین توروخدا اینقدر مهران مدیری و قهوه تلخ و هوادارانشون رو اذیت نگکنین توروخدا بذارین تا اخر خوب پیش بره اینقدر سنگ اندازی نکنینن ماهم دعاتون می کنیم...بذارین یه دعای خیری پشت سرتون باشه...[گریه][دست][نگران]