مراد حاصل شد

یک روز که بطور تصادفی در مسیر وبگردی چشمم به وب سایت خانه مجلس افتاد ، با استفاده از امکانی که فراهم بود ، برای هیات رییسه مجلس این پیغام را گذاشتم که چرا از دولت نمی خواهید که لوایح قطور و حجیم خود را در یک لوح فشرده به مجلس تحویل دهد . آن روز ، تصویری را که مطبوعات هنگام ارائه لایحه ثبت کرده بودند ، کاملا به خاطر داشتم و یادم بود که دو نفر در طرفین رییس وقت مجلس به او کمک می کردند تا بار امانت را سالم تحویل بگیرد . غافل از آنکه رییس جمهور در پایین جایگاه بیش از همه محتاج کمک بود و هر آن امکان ریختن و پخش و پلا شدن اوراق در دستان او وجود داشت .

تا اینکه شب گذشته در یکی از بخش های خبری سیما مشاهده کردم ، رییس دولت که ماهها بود مجلسی ها را در انتظار ارائه لایحه برنامه پنجم گذاشته بود و کم مانده بود شعر آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا در استقبال از او در صحن مجلس طنین انداز شود ، به آرزوی دیرینه بنده جامه عمل پوشید و هنگام ارائه لایحه به رییس جلسه با تاکید خاصی که نمایندگان هم بشنوند ، گفت که لایحه را در چند سی دی آماده کرده است .!

لطفا نگویید خب که چی ؟ !

راستش دیدم در گرماگرم بحث های مربوط به حامل های امروزی ( لوح فشرده ) انتقال اطلاعات در یادداشت های اخیر و اظهار نظر بازدید کنندگان گرامی تر از جان ، بد نیست از آشتی زعمای کشور با چنین مظاهری در تشریفات مربوط به تحویل لوایح رسمی هم ذکری به میان آورم . همین !

/ 3 نظر / 6 بازدید
سید هادی جوادی نیا

باتشکر و تقدیر از حسن دقت و دوراندیشی جنابعالی امیداست برنامه ای که بعنوان برنامه پنجم توسعه در آن سی دی ها ارائه شده نیز بنحوی تنظیم شده باشد که شاهد شکوفایی همه جانبه این مرزوبوم در پایان برنامه تدوین شده باشیم . انشا الله

شهرام حیدریان

با سلام ای کاش رئیس جمهور نسبت به ارائه برنامه دولت بر روی سایت منتسب به دولت نیز اقدام می کرد تا ما هم می توانستیم اطلاعات جامع تری را دنبال کنیم. امیدوارم روزی بشود بسیاری از رفتارهای اداری را با تکنولوژی روز همخوان کرد و سرعت و دقت را چاشنی خدمات نمود تا به میزان قابل ملاحظه ای بهره وری را درک کنیم.

م. رئیسی

این حسن نظر شما که بعنوان یک ایرانی مسئول دغدغه بهره وری همگانی از فن آوری روز در هر بخشی را دارید موجب رفع کاستی ها - بالا بردن ارزش ایران و ایرانی در انظارجهانی ، هدایت عوام به سمت آشنایی بیشتر با شان و حقوقشان و در نهایت افتخار است. اگر همه مدیران در بخش های مختلف چنین دغدغه هایی داشتند ،ایرانیان آسوده خاطر از زندگی لذت می بردند.