چون که صد آمد ...

نود ورزشی متکی به موجی از پخش برنامه های  گوناگون ورزشی اعم از زنده و تولیدی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی است . پخش مستقیم مسابقات فوتبال لیگ سراسری این امکان را به بینندگان نود می دهد که پیگیر پاره ای رخدادها این بار در قالب یک تاک شوی تلویزیونی مانند نود باشند و ارجاعات برنامه به اتفاقات و حاشیه های روز ورزش کشور را دریافته و با برنامه همراهی کنند  و از آن لذت ببرند .

اما سوال اینجاست که ایا سینمای ایران در یک دهه گذشته از موقعیتی شبیه فوتبال در صدا و سیما برخوردار بوده است که اینک مخاطبان نود سینمایی ، علاقه ای به موضوعات آن نشان دهند .؟

وقتی میزان و شاخص ارزیایی همراهی و پشتیبانی تلویزیون از سینمای ملی فقط محدود به پخش تیزر آثار سینمایی آن هم با دریافت هزینه آگهی می باشد و کمترین برنامه ی پر مخاطبی پوشش دهنده رخدادهای متنوع سینمای کشور است ، بیننده با چه ذهنیت و فضای از پیش ترسیم شده ای باید دل به تماشای نود سینمایی بندد ؟

از یاد نمی بریم در چهار سال گذشته که رکورد بی سابقه بازسازی سینما های کشور شکسته شد و افتخاری برای دولت نهم رقم خورد و جان تازه ای به کالبد بیش از یکصد سینما در کشور دمیده شد ، آنچه که برای جام جم نشینان جذابیت داشت خبر معدود ، سینماهای تعطیل شده در بعضی از شهرها بود !

زمانی که نقد و بررسی کارشناسی تولیدات روز سینمای ایران به منزله تبلیغ فیلم ها قلمداد می شود و لابد مصداق ذنب لایغفر می باشد ، به بینندگان میلیونی تلویزیون در بیش از سیصد شهر فاقد سینما ! حق بدهیم که قامت سینما ی ایران را در نسخ رایت شده ویدیویی و بی کیفیت فیلم هایی ارزیابی کنند که از مغازه ها تهیه می کنند .

دهها جشنواره سینمایی در اقصی نقاط کشور سالانه حاصل ذوق هزاران جوان مستعد فیلمساز را به نمایش می گذارند و بعضا بسیاری از آنها موفق به دریافت جوایز معتبری در داخل و خارج از کشور می شوند ، اما اگر شما چهره این جوانان سینماگر و خوش آتیه را در تلویزیون دیده اید ، بنده هم دیده ام . !

... مخلص کلام اگر قبل یا همزمان با پخش برنامه نود سینمایی ، صدا و سیما روی خوش به سینما و عرصه های مختلف فنی ، صنعتی ، رسانه ای و هنری آن نشان دهد ، قطعا در بر پاشنه مراد خواهد چرخید و زندگی شیرین شد ه ! و به همذات پنداری تماشاگران با مضمون برنامه جدید منجر خواهد شد .

در این صورت می توان دل خوش بود و این نغمه را سرود که :

                           چون که صد آمد نود هم پیش ماست !

/ 1 نظر / 6 بازدید
دوست خوب

[گل]سلام دوست خوبم آیا فکر کردی که با کمترین زمان و وقتی که داری میشه پولدار شد من خودم باور نداشتم ولی دیدم واقعیت هستش در ضمن 5000 هزار تومان فقط جایزه ثبت نام می گیری یک بار سر بزنی ضرر نمی کنی منتظرم [گل][گل][گل] راستی اگه خواستی منو با اسم(کسب درامد از اینرنت) لینک کن بعدش باخبرم کن تا منم لینکت کنم![گل]