آینده شبکه در گفتگو با ایسنا

سعید رجبی فروتن درباره‌ی نگرانی‌های احتمالی درباره‌ی سریال‌های نمایش خانگی، گفت: نگرانی‌هایی که در مورد سریال‌ها و مجموعه‌های خانگی وجود دارد ممکن است به این دلیل باشد که احتمال دارد در آینده‌ای نزدیک کل شبکه نمایش خانگی به فضای سایبری و مجازی شیفت پیدا کند و مناسبات رسانه‌یی دچار تغییر شود.

مدیر کل دفتر همکاری‌های سمعی و بصری نمایش خانگی وزارت ارشاد، در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، ‌خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورها لوح فشرده رو به منسوخ شدن است و برنامه‌ها و فیلم‌ها به فضای مجازی و یا سیستم‌های کابلی روی آورده‌اند؛ بخشی از این دغدغه اگر با توجه به تحولات فناوری باشد قابل تامل است. اما اگر مربوط به نبود امنیت سرمایه‌گذاری و سرقت آثار باشد، به معضل و مشکل دیرینه‌ای تضییع حقوق مولفان و مصنفان برمی‌گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پرونده‌ی سه سریال در نمایش خانگی گشوده است. سریال «قهوه تلخ» گرفتار مشکلاتی است که تهیه‌کننده با آن دست و پنجه نرم می‌کند و باید دید راهی برای عبور از آنها پیدا می‌کند یا نه؟ البته حکایت سریال‌های ناتمام پدیده‌ای استثنایی و خاص کشور ما نیست. شاید توضیحات روشنگر تهیه‌کننده در آینده دلخوری مخاطبان را برطرف سازد. متن کامل این مصاحبه را در وب سایت روزانه های سینمایی بخوانید.

a

/ 0 نظر / 17 بازدید