کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم

 وی در ادامه از فاجعه کپی در بازار شبکه سخن به میان آورده و نتیجه گرفته است که در چنین شرایط دهشت باری که حقوق تولید کننده رعایت نمی شود و سرمایه سرمایه گذارانی مثل او در مسلخ کپی به هیچ انگاشته می شود، راه تنفسی که از مجرای جذب آگهی بازرگانی باز شده است، نباید با چنین بخشنامه ها و امریه هایی مسدود بشود.

 شما جای بنده در جواب چه می گویید؟ آیا دفاعیات و توجیهاتی که اجمالا" به شما عرض شد، قابل قبول است و به قول وکلا محکمه پسند است؟ آیا آنچه که ایشان برای وجاهت کار خویش و نقض حقوق تماشاگر عنوان کرده است، مصداق عذر بدتر از گناه نیست؟ اگر خاطیانی در برابر بی تفاوتی ناظرین و ضابطین قانون، بی توجه به ندای درون، غارت اموال و آثار دیگران را براحتی آب خوردن انجام می دهند، کافیست که ما نیز در ابعاد کوچکتر خدای ناکرده راه همانها را برویم؟ از سوی دیگر اگر ادعا داریم محصولی به دلیل جذابیت های متنی و یا فرامتنی توانسته است در قلب و ضمیر مخاطب جایی باز کند و نگاهها را معطوف خویش سازد، باید آنقدر جذبه و اقتدار برای تولید کننده و ناشر اثر ایجاد کرده باشد که در برابر هر صاحب کالا یا خدماتی کرنش نکند و تن به  شرایط تحمیلی آنها نسپارند.

فیلم کپی هم که بشود چیزی از دامنه مخاطبان فیلم کم نمی کند بلکه بر آن می افزاید. بقولی اگر برای ناشر اثر، تکثیر و کپی کاری، آبی ندارد برای سفارش دهنده آگهی که نان دارد.! به چشم دیدم که کودک شش ساله ای برای گذراندن آگهی ها و تبلیغات همین محصول به جان ریموت کنترل افتاده بود و وقتی تقلای بیهوده اش به نتیجه ای نرسید، آزرده خاطر به دامان مادرش پناه برد تا از او کمک بخواهد و از مخمصه ای که گرفتارش شده بود، نجات یابد. غرض آنکه گاهی اصرار بر انجام کاری نتیجه عکس می دهد. شاید در اینگونه موارد ناشر اثر با پذیرش آگهی بیشتر اما به شرط احترام به مخاطب و حق انتخاب او، راه میان بری را برای رهایی از شر پیشنهادات بنگاه هایی- که به خود حق می دهند برای شبکه تعیین تکلیف کنند- بیابند.

آنچه گفته شد با این فرض بود که ناشر اثر خود پیشدستی نکرده باشد و شرایطی استثنایی و اکازیون وار! به صاحبان آگهی پیشنهاد داده باشد. پیشنهادی مثل این:

اگهی از شما فرو کردن آن تو چشم و مغز تماشاگر از ما! بشتابید درنگ جایز نیست.

/ 55 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشاد عظیمی

پیش از این بارها گفته شد که نظام توزیع دارای نقائص بیشمار و روز افزونی شده است. یکی از بزرگترین این نقائص بی ارزش شدن جایگاه نمایندگیهاست. شرکت ها و موسسات ویدئورسانه نقش پررنگی در این رخداد دارند. همین ها هستند که به اصطلاح تصمیم گرفتند در کنار نمایندگان قدیمی مرتب افراد جدید "بکارند".* محصول این کاشته امروز آشفتگی و بی سامانی نظام توزیع کشور است. به نظر می رسد صنف ویدئورسانه از معدود اصنافی است که براحتی می توان نمایندگی از آن اخذ کرد. اگر شرکت هایی مانند تصویر دنیای هنر جایگاه واقعی نمایندگان خود را محترم می شماردند به اینجا نمی رسیدیم. جالب اینکه در پاسخ به انتقادات در این خصوص می فرمایند نماینده اصلی ما در آن منطقه ضعیف شده است و نمی توانیم در برابر خواسته مشتریان خود متفاوت باشیم. حال اگر بدرستی کنکاش کنیم در خواهیم یافت یکی از دلایل اصلی ضعیف شدن نمایندگی های قدیمی همین "بذرافشانی" یک شبه نمایندگان جدید است. *اصلاح مذکور برگرفته از صحبت های فیمابین اینجانب و جناب آقای نادر معماری اردستانی در سال گذشته می باشد.

فرشاد عظیمی

هنرنمای پارسیان برآورد اینجانب از فروش عادی پخش اول نسخه VCD فیلم "خیلی دور خیلی نزدیک" در شهرستان کاشان(با فرم و قیمت عرضه شده توسط شرکت محترم هنرنمای پارسیان) حدود 2000 نسخه بود. از این تعداد حدود 500 نسخه به دلیل تقارن با ایام ماه خرداد کاستم. 800 نسخه هم به دلیل احتمال قریب به قطع ورود فیلم از مجاری مختلف و زودتر از نمایندگی به حوزه شهرستان کاستم.( توجه داشته باشید این به این معنا نیست که دقیقا این تعداد از مجاری ذکر شده وارد شهر خواهد شد بلکه ورود حداکثر 400 نسخه کافیست تا از آمار کلی تعداد 800 نسخه بکاهیم. چرا که مراکز نامعتبر توزیع از روش درستی برای کار خود استفاده نمی کنند و شیوه های تشویقی همراه با تخفیف قیمت در صورت بالا رفتن تیراژ را ملاک قرار نمی دهند بنابراین عملکرد ایشان در کل باعث ریزش فروش منطقه خواهد شد) . شرایط پرداخت نقدی در تایید تیراز نهایی موثر بوده است.

هنر نمای پارسیان ، یک لبخند میهمان ما باشید

آقای عظیمی عزیز ما بسیار خوشحالیم که بعد از مدت طولانی شما تصمیم گرفتید مستقیماً از ما خرید کنید . برادر عزیزم خودتان بهتر می دانید امکان تعهد دریافت همزمان در کلیه شهرستانها وجود ندارد چراکه فاصله مکانی شهرها با هم متفاوت است ضمناً زمان پرداخت ها هم فرق می کند . بدیهی است نماینده ای که زودتر پرداخت می کند روال اداری ارسال بار هم برایش زودتر شروع می شود و طبیعتاً بار به موقع بدستش می رسد. از شما تقاضا دارم نسبت به تائید سفارش و واریز وجه حساسیت بیشتری به خرج دهید تا کالا به موقع تحویل شما گردد. همکاران من نیز تمام تلاش خود را برای جلب رضایت تک تک نماینده ها مصروف خواهند کرد. به امید عنایت بیشتر دوستان عزیز

هنر نمای پارسیان ، یک لبخند میهمان ما باشید

دوستان فراموش نکنیم که نمایندگی انحصاری شرط و شروطی خاصی دارد و تا زمانی که الزامات اولیه آن برای یک نماینده مهیا نشود امکان اعطای چنین امتیازی فراهم نخواهد شد. اگر اصول مدیریت بازار را مرور کنیم می بینیم اولین اصل در نمایندگی انحصاری تعهد خرید است . متاسفانه این شرط برای نمایندگان محصولات فرهنگی ریسک زیادی دارد به همین دلیل اعطای نمایندگی انحصاری از سوی ویدئو رسانه ها نیز میسر نمی باشد و موسسات مجبور هستند با توسعه و تعدد مشتریان عمده فروش خود در شهرستان ها سهم بیشتری از بازارهای بکر خارج از تهران را از آنٍ خود کنند.

اسماعیل

اقا سریال لاست از بس طرح گرافیکی روی ادمهایش ریخته شده تبدیل به انیمیشن شده بهتره بگیم کارتون لاست جالب تره تا بگیم یه فیلم سینماییه- اخه چقدر پوشش های گرافیکی ...ولی فیلم فرار از زندان شرکت جوانه پویا عالی بود مخصوصا دوبله بسیار قوی اون.... بچه ها راستی دی وی دی فیلمها تو شهرستان ما اصلا گیر نمیاد همون سی دی اورجینالشم فقط تو ارشیو ویدیو کلوپ هاست..

عادل

جناب فروتن سلام نقطه نظر شما به این رسانه از این جهت که رسانه ها و صنعت تبلیغات در اینده به سمت انتخابی شدن و تعاملی شدن پیش می روند کاملا صحیح است اما از این جهت که این حقی است که از مخاطب ضایع می شود جای تامل دارد . به هر حال مخاطب امروزه پذیرفته که بسته فرهنگی را با تمام محتویات ان بخرد و بپذیرد . از نظر اصول حرفه ای هم در رسانه پخشی محل و زمان پخش اگهی اهمیت ویژه ای دارد به همین جهت معمولا اگهی در حساس ترین لحظات پخش می شود این موضوع در فرهنگ مخاطب پذیرفته شده است. برای انتخابی شدن هم پیش زمینه فرهنگی لازم است ضمن انکه هنوز رسانه داران از نظر مالی هم در شرایط قابل اتکایی برای توسعه رو به کمال نیستند. این اشکال جنابعالی در شرایطی وارد است که موضوع کپی رایت در ایران از حمایت دولتی و مخاطب برخوردار باشد . رسانه به تمامی حقوق خود برسد تا بتواند حق انتخاب بیشتری برای مخاطبانش و جذب انها قایل شود . در چنین شرایطی طرح چنین موضوعاتی صرفا موجب می شود تا فعالان این عرصه امکان ادامه حیات نیابند و هر پدیده ای پیش از رسیدن به بلوغ از میان برود.

فرشاد عظیمی

شرکت محترم هنرنمای پارسیان کارکرد مستقیم با موسسات معنای اصلی نمایندگی است و بدون آن نمایندگی مفهومی توخالی خواهد بود. اینجانب همواره مشتاق ارتباط مستقیم با شرکتهای محترم ویدئورسانه بوده و هستم. چون نمی خواهم مسائل در این وبلاگ جنبه شخصی بیابد مواردی را از طریق ایمیل یا مکاتبه با شما در میان خواهم گذاشت. پاسخگویی و اقناع نمایندگان تحکیم بخش موقعیت ویدئورسانه و پدیدآورنده رشد و شکوفایی در این صنعت است. دلگرمی نمایندگان هواره تاثیر مستقیم بر میزان فروش ایشان داشته است. امیدوارم این روش نیکو را همچنان ادامه دهید.

محمد

هنرنمای پارسیان این سریال اوای وحش که گفتید کی توزیع میشه راستی چه جوری میشه با شما در تماس بود

علی

آدرس نمایندگی هاتون رو میخوام

دانلود نرم افزار

سلام. نویسنده تمام مطالب خودتان هستید یا برخی از آنها نقل قول از جای دیگری می باشد؟