ایستگاه سینما ویدیو

انصاف حکم می کند کار خوب را خوب ببینیم و به خوبی از آن یاد کنیم. نفس ایجاد چنین مراکز و واحدهایی ارزشمند است. فارغ از آنکه تاثیر محسوسی در فروش محصولات شبکه بر جا بگذارد یا نگذارد. ایده این عمل در ذهن یک سینماگر خوش فکر شکل گرفت و شخصیت موجه او کمک کرد تا مسئولان ذیربط با او همراهی کنند و راه پرپیچ و خم اداری کوتاهتر گردد. حالا که سنگ بنای ایستگاه های سینمایی در ایستگاه های متروی تهران گذارده شده است، احساس مطبوعی در جانمان قوت می گیرد و می پنداریم از شدت امواج منفی و مخرب علیه سینما و ویدیو قدری کاسته شده و در فضای یاس آلودی که در جان عده ای رخنه کرده است، نور امیدی تابیدن آغاز کرده است. اگر در بر پاشنه مراد بچرخد و همراهی مسئولان تب زود گذر نباشد، ایستگاه های سینمایی ظرفیت اجرای کارهای ابتکاری بیشتری را دارند. تقارن افتتاح رسمی ایستگاه های سینمایی با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مدارس کشور در روزهای آینده، نوید آینده ای روشن تری را برای این طرح به همراه دارد. اگر چه هنوز بسیاری از کلان شهرهای ایران فاقد مترو هستند اما موج علاقه به آثار فرهنگی و هنری چنانچه با عشق به خدمت در مسئولان شهری ملازم گردد، بسیاری از فضاهای شهری را به ایستگاه هایی برای معرفی تولیدات هنری و سینمایی مبدل خواهد ساخت. کافی است فعل خواستن صرف شود و نتایج درخشان آن را در دمیدن روح نشاط به کالبد فسرده شهرها دید. این روزها در ماههای پایانی عمر مجلس هشتم، نمایندگانی که خبر و سراغی از سینما و سینماگران حوزه انتخابی اشان نمی گرفتند، به جبران فرصت های از دست رفته، یکباره دست به قلم شده و نامه از پی نامه برای رفع مشکلات موکلانشان راهی دستگاه های اجرایی می کنند. می دانم وظیفه اصلی نمایندگان مجلس جنبه تقنینی دارد و پیگیری مسائل اجرایی از آنها انتظار نمی رود اما قطعا" رسیدگی بموقع یک مسئله، مانع از هرز رفتن منابع و فرصت ها می شود و گره هایی را که می شود با دست باز کرد، نیازمند دندان نخواهد ساخت.
سخن که به اینجا رسید، دریغم می آید از نیت خیر و استقبال مدیریت شهری( شهرداری و شورای شهر) اصفهان برای پذیرش میزبانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان یاد نکنم. درودشان باد!

/ 60 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شفیعی

بهرام خان اونطور که آقای قندهاری در جواب من گفته وضع هنر اول خیلی هم خوبه. طبیعیم هست چون همه عنواناشونو 2500 تومنی کردند حتی انیمیشن و تله های کم ارزششونو. راستی شما که اینقدر حساسی ای کاش یه نگاهی به پوستر هری پاتر همین آقایون مینداختی تا ببینی چه دروغیو با حروف درشت توش نوشتن.

فرشاد عظیمی

جناب بهرام از مشارکت شما در بحث سپاسگذارم و توجه شما را به نکات ذیل جلب می نمایم: 1-عنوان مذکور حسب اطلاعات imdb و wikipedia نمایش تلویزیونی در سال 2010 داشته و سپس توسط کمپانی دریم ورکز به صورت DVD ریلیز شده است. در هر صورت اگر در دنیا نیز به شکلی که اشاره کرده اید عمل شود الزامی برای عملکرد مشابه در ایران نیست. همچنین پاندای مورد اشاره از رتبه خوبی در imdb برخوردار است و اثر مطلوبی تلقی می شود. 2- پاندای کونگ فوکار2 بازار مطلوبی دارد و اگر با قیمت مناسبتری به بازار ارائه شود در تیراژ بالاتری به فروش خواهد رفت و اقدام هنرنما در فروش محصول مذکور اگر تاثیر مثبت نداشته باشد تاثیر منفی نخواهد داشت. 3-تنبیه و تشویق موسسات و موارد الزام یا عدم آن در صلاحیت مسئولین مربوطه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. 4-سودآوری موسسه هنرنمای پارسیان (که بزرگترین خریدار عناوین سینمایی ایرانی هم هست) ار محل فروش انیمیشن فی نفسه پسندیده و مطلوب است. اگر ایشان در این مسیر حق سایر موسسات را تضییع کرده اند بهتر است موارد آن بصورت شفاف معرفی شود. 5-نگاه عمیق و متفکرانه به مسائل راهگشای ما در ادراک صحیح مسائل است.

راوی

درمورد هنرنمای پارسیان نیز نباید اینگونه بد و باعینک کدر نگاه نمود. تاریخچه این موسسه واثار ارائه شده اورا به ذره بین نگاه نمائیم متوجه خواهیم شد که تنوع اثار این شرکت به نوعی "ایثار" وخدمت به صنعت ویدئو رسانه بوده چراکه خرید اثار به روز ایرانی و انیمیشنهای سال و دوبله عالی همه نشات گرفته از طرز تفکر خاص این موسسه است که به گمانم تم و روحیه عاشقانه میطلبد که با پذیرفتن "ریسک" ورشکستگی اینگونه دست برروی اثاری میگذارد که صنعت ویدئو رسانه را به رونق بکشاند حتی اگرهم مشکلات قیمت بالای تولید وکیفیت هم در کار باشد وحق کپی رایت مولف و کمپانی چه درداخل کشور درخصوص فیلمهای ایرانی و چه در خصوص فیلمها وانیمیشنهای خارجی ان هم دلیل برعلت. از این رو دوستان بامتانت از این ویدئورسانه برتر حمایت لازم را بعمل اورند و به نوعی مشوق ان برای تلاش موسسه جهت جذب اثار برتر دیگر گردد. لازم به ذکر است که اگرهم در بدبینانه ترین شرایط سوءاستفاده این موسسه از انیمیشن واقعی پاندای 2 را مد نظر بگیریم و فرض محال بدانیم که قصد سود اوری از اثر ارائه شده داشته مخاطب دیگر اقبالی به موسسه نخواهد داشت که ازهنرنما این تفکر فرس

s.sh

سلام جناب راوی از مشارکت بسیار عالی و قوی شما سپاسگذاریم.

سعید گلابگیر

با سلام و ادب جناب فروتن ، من همچنان منتظر درج پیامم از سوی شما و یا پاسخی که علت عدم درج آنرا مشخص نماید . ممنون

با هنرنما خواهیم ماند

"محمدرضا علیمردانی دوبلور خوش صدای انیمیشنهای شبکه نمایش خانگی جایزه طراحی صدا و صدا پیشگی برتر از جشن خانه سینمای ایران دریافت نمود" یاللعجب !! این وبلاگ گویا یک تریبون رسمی است اسامی برندگان و کاندیدهای جشن خانه سینما را که 9 شهریور پانزدهمین دوره اش برگزار شد دیدیم...نه اسم ایشان در برندگان بود و نه در کاندیدها و نه حتی در مدعوین !!!!!!! انصاف است که هرکس از این تریبون رسمی برای شایعه پذاکنی استفاده کند ؟

راوی

دو ست خوب ونیک اندیش ام جناب " با هنرنما خواهیم ماند " اول درود وسلام گرم بنده "راوی " را پذیرا باش دوم - ازاینکه از موسسه ای برتر چون هنر نما با این شعار زیبا ودلنشین حمایت مینمائید بسیار خرسندم و به شما و خانواده محترم ویدئو رسانه که در مورد هنرنما هم عقیده شما هستند افتخار مینمایم سوم - از "یاللعجب " شما غافلگیر شدم که این وب را که از نظر بنده اولین" خبرگزاری ویدئو رسانه " وتنها تریبون معتبر کشوراست که بدون هیچگونه وابستگی و در عین آزادی بیان برای مطرح نمودن مشکلات موجود در حوزه نمایش خانگی فعالیت مینماید اینگونه عنایت نظر مینمائید ( شاید کمی کم لطفی وجفا باشد ...) دراخر هم مطمئن باشید که اخبار منعقده در این پاتوق خودمانی ودوستانه پس از هزاران پایش و کوشش تهیه ودرج میگردد و تاجایی که لحاظ شده منابع اخبار دران قید گردیده که خدای نکرده غالب انعکاس اخبار منسوخ و جعلی نباشد . ذکر این مهم را لازم میدانم که اخبار مطروحه دستپخت دوستان همین وبلاگ است که از اقصی نقاط کشور دراین مجال مشارکت مینمایند وخود هم برای خود تریبون صنفی وخبری خود وبلاگ مجزا دارند . امیدوارم ای

راوی

دوست خوش مرام و ارزشی ام جناب s.sh اگرچه به تازگی دراین وبلاگ زیارت تان مینمایم اما از شما ولطف تان کمال سپاس را دارم . مشارکت اینجانب به واسطه روحیه بالایی است که از دوستان کاربلدم چون فرشاد عظیمی - فرید کرمی -رضا - محمد و اساتید بزرگواردیگرم چون اقایان فروتن - معماری - اسدزاده و همه عزیزانی که در این وبلاگ با مشارکت عالیشان به یادگار گرفته ام و میبایست با تقدیر وتشکر ویژه به واسطه همبستگی و حرکت مقندرانه شان برای اعتلای شبکه بیمارخانگی را ستود

فرشاد عظیمی

موسسات ویدئورسانه کشور در ذات رقیب یکدیگرند و کنار گذاردن رقبا و تصرف فتوحات ایشان رفتار طبیعی این گروه است. اما امروز باید در میان این دوستان رقیب اتفاق جدیدی رخ دهد چرا که لبه پرتگاه در نزدیکی تمام این دوستان واقع شده و حتی برخی در آستانه فرو افتادن هستند. امروز همگی دشمن مشترکی دارند که تنها اتحاد می تواند ظفرمندشان سازد. بنابراین فارغ از اینکه عملکرد گذشته هر کدام از چه انگیزه هایی نشات گرفته و چه هدفهایی را نشانه رفته است امروز اگر فردایی بهتر را جستجو می کنند از ادامه اقداماتی که می تواند بر این پیکرهای نحیف ضربه وارد کند بپرهیزند. قصد ندارم وارد مصادیق شوم و به این اکتفا می کنم که باید چک و چانه برای بالابردن نرخ کپی رایت عناوین سینمایی و انتشار عناوین مشابه که می تواند مایه زیان دیگران شود به روزهای دیگری وانهاده شود. اتحاد موسسات ویدئورسانه را در جلوگیری از افزایش قیمت خرید فیلم، تشکیل مراکز پخش مشترک، کنار نهادن عناوین با درجات کیفی پایین و انتخاب بهترین محصولات سینمایی و انیمیشن، مبارزه با کپی برداری و قاچاق سینمایی، بازگرداندن ارزش نمایندگی و فروشگاههای عرضه محصولات فرهنگی می توان تصور کرد.

فرشاد عظیمی

حفظ سینمای ایران در حکم حفظ مادر و حمایت از موسسات ویدئورسانه در حکم نجات فرزند است. فدا کردن یکی برای دیگری عمل شایسته ای نیست. شاید زمان آن فرارسیده باشد که متولیان امر در وزارت ارشاد با تجدیدنظر یا تعلیق موقت بعضی قوانین از خون جدیدی در رگهای شبکه نمایش خانگی به جریان اندازند. بعنوان مثال یکی از این دو قانون یا دستورالعمل موقتا به کنار گذاشته شود و نتایج آن بررسی و در صورت عدم تاثیر مثبت شرایط به وضع سابق بازگردد. اینکه از طرفی موسسات ویدئورسانه ناگزیر از خرید حداقل سه عنوان سینمایی باشند و از طرف دیگر تهیه کنندگان نیز در هر زمانی که اراده کنند بتوانند آثار خود را خارج از موسسات ویدئورسانه به بازار عرضه محصولات فرهنگی برسانند کفه ترازو را برای تهیه کنندگان سنگین و کار موسسات در رقابت و تعیین نرخ را دشوار می سازد. برداشتن آن محدودیت یا محدود کردن این گشاده دستی شاید راه حلی برای گذر از بحرانها باشد.