بازی را به وقت اضافه نکشانید!

 پذیرش انبوهی از کارها و فعالیت هایی که بیشتر جنبه اداری و بوروکراتیک دارند و هر مرجعی با اندکی تخصص و تجربه می تواند آنها را به سامان برساند، با چه منطقی صورت گرفته است و سزاوار است که اینگونه امور توسط بنیاد انجام شود؟ آیا این سلسله وظایف به گسترش تشکیلات اداری بنیاد و ایجاد حاشیه های تازه که تا حدی طبیعت کارهای نظارتی است، نمی انجامد؟ درگیر شدن مدیریت های تخصصی بنیاد به امور پایین دستی سبب کاهش شادابی و فرسودگی توان و انرژی آنها و بازماندن از کارهای اساسی نخواهد شد؟

عینیت بخشیدن به دغدغه های مقام رهبری برای جبران عقب ماندگی کشور در زمینه تولید بازی های متنوع و مقابله موثر با فراورده های مغایر با فرهنگ و هنجارهای رسمی نظام تعلیم و تربیت کشور، جز با تمرکز کامل و بسیج امکانات مادی و معنوی در کارگاهها و استودیوهای تولید بازی ایرانی و ثقل توجه مدیران تخصصی به این بخش حاصل نمی گردد. با توجه به شمار کم نیروهای مدیریتی آگاه به مقوله فنی و هنری بازی و محدودیت های اعتباری دستگاه های دولتی کماکان این نگرانی باقی است که سهم عمده ای از توان و حوصله مدیران و کارگزاران بنیاد مصروف امور نه چندان با اهمیت _ در مقایسه با ماموریت های اصلی بنیاد _ شود و خدای ناکرده شکاف و فاصله تاریخی کشورمان با کشورهای تولید کننده محصولات جهانی بیشتر گردد. بررسی مستمر و پرداختن به جنبه های مختلف هنر – صنعت گیم از جمله بازار و نظام توزیع، حمایت از پدیدآورندگان و مقابله با سارقان، ساماندهی مراکز عرضه و گیم نت ها، مدیریت بازی های خارجی، نظارت و ارزیابی شرکت ها و موسسات ذیربط و صدور پروانه های تاسیس و انتشار و... مسائلی از این دست علیرغم عمق و ابعاد متناظری که دارند، تکالیف در نوع خود سنگین و دست و پاگیری هستند که حرکت بنیاد را برای رسیدن به مقصد با کندی و درنگ بیشتری همراه خواهد ساخت.

پرسش آخر؛ آیا تجربه های ارزنده ای که در ساختار و نظام مدیریتی فرهنگ، هنر و سینمای کشور به دست آمده است و تفکیک هوشمندانه ای که در زمینه امور ستادی از حمایتی صورت گرفته است، به قدر کافی درس ها و عبرت های لازم را در پی ندارد؟ یادمان باشد معدل سنی بازی سازان کشورمان و هوش بالا و جوانی اغلب آنان، حکم می کند که نهاد حمایتی آنها، جز به پویایی و طراوت بیشتر در برخورد با جوانان و حذف روابط و مناسبات توانفرسای اداری به چیز دیگری فکر نکند و همه قوای ذهنی و ذوقی خود را در وقت و زمان معمولی که برای همه مدیران رقم خورده است، صرف همراهی با بازی سازان در فرآیند پیچیده و دشوار بازی از نگارش بازی نامه تا فاین کات اثر کنند. در این صورت کار به وقت اضافه نخواهد کشید و نیازمند توجیهات به ظاهر محکمه پسند در انظار عموم نخواهیم شد.

/ 25 نظر / 63 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روابط عمومی و بین الملل پارس ویدئو

جناب آقای شهابی باسلام گویا خوب متوجه نشدید مطلب دقیقاً گویا است یعنی DVD شامل 2 عدد می باشد و VCD شامل 4 عدد به جهت حفظ کیفیت از فشرده نمودن تصویر خودداری نموده ایم و با کیفیت DVD و VCD خوب عرضه می شود ضمناً اصلاح می کنیم که بعد از 4 قسمت پخش مورخ 16/7/90 یک پخش شامل 3 قسمت عرضه می شود که پایان فصل اول می باشد و ممکن است قسمتهای بعدی چند روز تأخیر داشته باشد و شاید نه جهت اطلاع فصل دوم و سوم کاملاً دوبله و آماده تولید می باشد ضمناً شرایط بازار تعین کننده است در زمان فرار از زندان امکان دانلود ارزان قیمت و اینترنت پر سرعت به شکل امروز در اختیار همگان نبود و وضعیت بازار بطور کلی متفاوت بود قاچاق فراگیر نبود اگر توجه داشته باشید در سال 87 پارس ویدئو با تولید انبوه و رکورد تولید انیمیشن موش سرآشپز فصل جدیدی در تولید و عرضه انیمیشن فراهم آورد که متأسفانه قدر آن را ندانستیم منظور ویدئو رسانه ها از جمله پارس ویدئو می باشد.

روابط عمومی و بین الملل پارس ویدئو

قرار نیست به هر شکلی کار کنیم باید با عقل و درایت جلوی خسارت بیشتر در این شرایط بحرانی را گرفت و به مشکلات ویدئو رسانه ها، قوانین موجود، عدم حمایت و مشکلات دارایی و در نهایت سن کم فعالیت ویدئو رسانه توجه کنید پیشنهاد بدهید تعنه زدن و ایراد گرفتن خیلی راحت است! در مورد عملکرد پارس ویدئو اظهار نظر نمودید جهت اطلاع این شرکت از ابتدای سال 90 1. فیلم ایرانی دردسر بزرگ 2. انیمیشن داستان اسباب بازی 3 3. انیمیشن من نفرت انگیز ( شیطون شیطونا ) 4. پنگوئنهای ماداگاسکار 2 و 3 5. چرخهای آتشین 2 و 3 6. اخراجی ها 3 پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران که می دانید مشکلات خاص خود را داشت که به اندازه 10 فیلم ایرانی انرژی از ما گرفت را پخش نموده است و فیلم خارجی بیشتر در اختیار نداشتیم. اداره کل توسه قول حمایت داده گویا نوبت به ما هم می رسد چند عنوان برتر خارجی را در اختیار بگذارند برنامه هایی داریم که اگر خداوند متعال کمک کند پس از اجرا اعلام می کنیم.موفق و موید باشید

محمد شمسائی

اینجانب نیز نشستی با آقای دکتر عباسیان داشتم مرغ ایشان یک پا بیشتر ندارد هر چه شما میخواهید شاهد بیارید دلیل بیارید مدرک بیارید بابا این مرغه و این هم دو تا پاش . هنوز دوستان کجا هستید که شاهنامه آخرش خوش هست ما در مملکتمان نیاز نداریم که دشمن رسوخ کند الان کار دارد به جائی می رسد که خودمان داریم میشویم عامل دشمن و مجانی هم داریم کار میکنیم اگر یک روزی فرزند من یا شما از خانه رفت جهت خرید بستنی در سوپر مارکت و یا یکعدد پاک کن از لوازم التحریر اصلا تعجب نکنید موقعی در دستش در کنار لوازم خریداری شده یکعدد سی دی ... هم هست ریلاکس از کنارش بگذرید بگوید این هم فرهنگ سازی میشود خود به خود با فرهنگ سازی از بین می رود من نمی دانم در هر شهری حداقل با 1000 فروشگاه در شهر کوچک و هزاران فروشگاه در شهر بزرگ چه کسی می خواهد کنترل کند آمیدوارم ما از جمله افرادی نباشیم که خسرالدنیا والاخره هستند.

محمد شمسائی

جناب آقای راوی سلام علیکم: متاسفانه متولیان نظارت در مملکت ما که ارشاد هست فقط می گویند ما بر فروشگاههائی نظارت می کنیم که خودمان بهشان مجوز دادیم ما فقط اینها را میشناسیم و بس ما کاری به بقیه فروشگاهها نداریم هر کس هر کاری میخواهد بکند ما فروشگاهی که نمی شناسیم حتی حق دخالت نداریم و این میشود که آقایان دائم سر شما خراب میشوند اگر میخواهید راحت شوید مجوزشان را پسشان دهید آنوقت با خیال راحت کار کن فیلم تولید کن هولوگرام چاپ کن عامل توزیع شو و خلاصه آزاد هستید مانند سوپر مارکتها - لوازم التحریر - خدمات کامپیوتر - کافی نت - و غیره قول می دهم هنوز تشویقتان

محمدسعيد قائني نجفي

جناب آقاي فروتن مستندات عرضه عناوين غيرمجاز با هولوگرام ستاد مبارزه با تخلفات سمعي و بصري امروز براي دبير محترم آن ستاد ارسال شد و رونوشت آن هم جهت استحضار جنابعالي صبح امروز تحويل دبيرخانه اداره كل گرديد. كاش دوستان ستادي آن گونه كه به شدت و غلظت به ما نامه مي نويسند و تهديد به اقدام قانوني مي نمايند براي تخلفات عرصه نمايش خانگي هم فيگور مي گرفتند تا متخلفان اين گونه تا حياط خلوت فضاي فرهنگ كشور پايشان را دراز نكنند. در نامه همراه مستندات به برخي تذكرات قبلي خود در مورد هولوگرام ستاد و تخلفات سمعي و بصري هم اشاره اي كرده ايم تا شايد ماهي را هر وقت از آب بگبرند...مي ميرد!

محمد امین

واقعا جای تقدیر داره هنر نمای پارسیان همیشه پیشرو . توزیع در قالب بلوری انصافا آغاز گام بزرگی در صنعت ویدیو رسانه کشور است . همیشه از شما حمایت می کنم و محصولات شما را چشم بسته می خرم. هم به شما و هم به جناب فروتن تبریک عرض می کنم

فرشاد عظیمی

جناب فروتن در یادداشتهای خود به نکات مهمی اشاره می کنند که گفتگو و مباحثه درباره آنها به حصول نتیجه مدد می رساند از سوی دیگر نظرات مختلف دوستان در باب بحث های مختلف نیز واجد وجوه پر اهمیتی هستند که ناتمام رها کردن آنها نیز حق بیان و بازتاب مشکلات را به جا نمی آورد. اینها را از این جهت عرض کردم که فی المثل در این یادداشت با بحث مهمی در مورد عملکرد بنیاد مواجهیم و از سوی دیگر دغدغه های پراهمیت دوستداران نمایش خانگی که هر روز با مسائل جدیدی نیز دست به گریبان می شوند، از مجرای نظرات این یادداشت خود نمایی می کنند. شک نیست که ساماندهی این مقولات کار دشواریست و شاید امکانات وب نویسی نیز برای این کار کفاف ندهد. در هر حال در خصوص یادداشت جناب فروتن که به روشنی حاکی از درگیری بنیاد با انواع و اقسام امور نامتجانس از یکسو و غافل شدن از وظایف اصلی آن بنیاد است نظر اینجانب رجوع به اصل و تعریف ذاتی بنیاد ملی بازی های رایانه ای و سپردن امور غیرمرتبط به مراجع قانونی آن است. هرچند که باید به صراحت گفت مادامیکه از یک طرف به قانون جهانی کپی رایت نپیوسته باشیم و از طرف دیگر انواع امکانات تخلف از روش های جدید دانلود و ....

فرشاد عظیمی

... و کپی برداری و پیشدستی در ارائه بازیهای پر فروش در اختیار متخلفان در بازار غیرمجاز قرار داشته باشد نمی توان به اصلاح امور این صنعت در کشورمان امید بست. و اما در خصوص عرضه محصولات سینمایی کشورمان به صورت غیرمجاز و البته با هولوگرام ستادی که وظیفه مبارزه با تخلفات و کپی برداری این محصولات را دارد، باید گفت که با فرض صحت این خبر ضایعه ای اسفبارتر از کپی و تکثیر محصولات برای شبکه نمایش خانگی کشور حادث شده است. درست ماند اینکه عده ای با نشان و لباس پلیس به سرقت بروند. جدای از اینکه تا این لحظه توضیح قانع کننده ای برای عرضه فیلم "جدایی نادر از سیمین" در خارج از کشور مقدم بر توزیع آن در داخل کشور دریافت نکرده ایم عدم برخورد جدی با متخلفینی که به چنین اعمالی دست می زنند زمینه ساز تکرار این مسائل خواهد شد علی الخصوص در روزی که در کنار سایر اخبار ناخوشایند در شبکه نمایش خانگی خبر احتمال تعطیلی سینماهای کشور به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های حامل های انرژی را از قول سخنگوی انجمن سینماداران نیز شنیده ایم.

فرشاد عظیمی

توضیحات روابط عمومی شرکت پارس ویدئو به نظر من قانع کننده است و حال که تصمیم بر عرضه منظم این سریال گرفته شده است از دوستان می خواهم ایشان را دلسرد ننمایند. عرضه سریال به شکل حاضر کار دشوار و با ریسک بالایی است چه برسد به سریال لاست که به دلیل جذابیتهای ويژه اش توسط گروه بزرگی از علاقمندان سریال دیده شده و به طبع نسخه شرکتی آن به راحتی نمی تواند مخاطب مورد نیاز خود را به دست آورد. در حال وجود این سریال در شبکه نمایش خانگی کشور غنیمت است و امیدوارم شرکت پارس ویدئو در مسیر جدید موفق باشد.

محسن

سلام جناب فروتن این خبر به این معنی است که یم نفر مثل بنده که یک سال پیش در خواست مجوز برای فعالیت کرده بودم و هنوز به امید اتمام بررسی های بازی از طرف نهاد مربوطه نشسته ام تا تکلیف خود در این عرصه نا امن را بدانم الان باید پرورنده خود در ارشاد را مختومه بدانم و برای یافتن تکلیف خود به صورت مستقیم به بنیاد مراجعه کنم ؟