ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی

روز خبرنگار را به عموم نویسندگان و اهل قلمی که کوشیده اند تا اخبار و برنامه های شبکه نمایش خانگی را پوشش دهند و یا با نگارش مطالب تحلیلی نقاط قوت و ضعف آن را به بررسی بنشینند، صمیمانه تبریک می گویم. رویه راقم این سطور آن بوده است که در حد مشاهداتم تولیدات مرتبط سایت ها و نشریات را در پایین یادداشت هایم، لینک بدهم. اگر چه این اقدام به معنی تایید تام و تمام مطالب منتشره نیست و بعضا" جدا از اغراض پنهان بعضی از نویسندگان جراید سیاسی، کم اطلاعی نویسنده را هم در ضعف مطلب دخیل می دانم، مع الوصف برای آنکه قضاوت نهایی را بر عهده خواننده و در اصل بازدید کننده وبلاگ، وانهم از درج تندترین انتقادات ابایی نداشته ام. پیش از این در  دو یادداشت اینجا و اینجا به دوستان خبرنگار تلنگری زده ام و از فقدان خبرنگار و تحلیل گر خبره در حوزه نمایش خانگی با تاسف یاد کرده ام. با این حال در مجموع مطمئن هستم به موازات تلاش و پشتکار خبرنگاران علاقمند به این حوزه، تولید و انتشار اطلاعات از سوی مدیران و کارشناسان دست اندرکار، زمینه برای خلاقیت خبرنگاران و تشحیذ ذهن آنها فراهم خواهد شد. انتشار حدود یکصد و چهل یادداشت کوتاه و بلند به قلم این کمترین در 22 ماه گذشته گامی بوده است برای ترغیب و تشویق دیگرانی که مسائل را بهتر دیده و واکاوی می کنند.

انجمن صنفی موسسات ویدیو رسانه خوشبختانه در اقدامی نمادین کوشیده است تا به فراخور بضاعت مالی و همراهی اعضا، در پایان هر سال با اعطای هدایایی ناچیز، قدردان زحمات خبرنگاران فعال در قلمرو نمایش خانگی باشد و نشان دهد که ضمن رصد کار آنها از تکریم کوشش های آنها غفلت نمی ورزد. با تشکر از کلیه نشریاتی که نیم نگاهی به این حوزه داشته اند، بویژه از مسئولان ماهنامه فیلم که در یکسال گذشته با اختصاص صفحاتی چند، به مجموعه مباحث نمایش خانگی میدان دادند - علیرغم حذف این صفحات در دو شماره اخیر- بار دیگر بهترین شادباش هایم را به ضمیمه ارادت و سپاس قلبی به قافله اهل قلم به جلوداری خبرنگاران شریف و پاسداران حریم قلم، تقدیم می کنم.                                       

                                                        روزتان مبارک - بوستان اندیشه هایتان سرسبز

/ 4 نظر / 20 بازدید
ساغر

سلام دوست عزیز[گل] وب خیلی جالبی داری. [عینک] خوش حال می شم به من هم سر بزنی.[نیشخند] نظر یادت نره[چشمک] تا دیدار بعدی خدانگهدار[خداحافظ]

بابک کرباسی

سلام آقای فروتن عزیز خسته نباشید نماز و روزه هاتون قبول ................................ من هم شاهد روابط زیبا و محترمانه شما با خبرنگاران بوده ام امیدوارم همه خبرنگاران و خبرسازان ! قدر شما رو بدونن روز خبرنگار رو هم به خبرنگاران فرهنگی (به خصوص افراد موثر در عرصه سینما و نمایش خانگی) تبریک می گویم

مسعود نجفی

بخش نمایش خانگی ماهنامه فیلم پس از بارها تا مرحله اجرا درآمدن توسط افراد مختلف توفیق راه افتادنش نصیب اینجانب شد و علی رغم عدم درک رسانه ایی اغلب موسسات ویدئو رسانه تا نزدیک به یک سال ادامه پیدا کرد. اما متاسفانه اتفاقات بد این حوزه که برایم رقم خورد من را از ادامه این راه دلسرد کرد. به امید مناسب شدن شرایط و راه افتادن دوباره صفحات نمایش خانگی ماهنامه فیلم به عنوان تنها بخش ثابت ویدئو رسانه در رسانه ها.

سعید رجبی فروتن

آقا مسعود فکر می کنم اظهارات معاون سینمایی در باره ادامه کمک های دولت به مجله فیلم، دلخوری دوستان ماهنامه را موجب شد و آنها نیز در اقدامی تلافی جویانه دستور حذف صفحات نمایش خانگی را صادر کردند.