لطف آنچه تو اندیشی

شاهد ادعای این عده آن است که در طی دو ماه گذشته مجموع کامنت هایی که در ذیل بیش از 13 یادداشت و 140 خبر درج شده است به 150 فقره محدود می شود در حالی که در فضای وبلاگ در یک تا دو هفته فقط در ذیل یک یادداشت، به همین میزان نظر گذاشته می شد. به نظر این گروه چند برابر شدن بازدید های روزانه که احتمالا" ناشی از پرسه زدن در اخبار اختصاصی شبکه است، نقص و خلاء فضای انتقادی را برطرف نکرده است. مخاطبانی هم محترمانه اذعان می کنند که این اقدام عامدانه از پی رد گم کردن و کم رنگ نشان دادن انتقادات از شبکه و مدیریت آن است.! بطوری که با پراکندگی کامنت ها و بی خبر ماندن بعضی از خوانندگان از روند پیغام ها و پسغام ها، امکان جمع بندی از او سلب شده و انگیزه درج مطلب در وی ایجاد نشود. البته در پاسخ به این دوستان باید  در قدری در دامنه و اختیارت مدیریت تامل کرد. در شرایط کنونی بازوهای حمایتی شبکه از مقامات مسئول دیگری امر بری می کنند. به عنوان مثال موسسه رسانه های تصویری از معاون امور سینمایی و دبیر ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز از وزیر ارشاد حرف شنوی دارد. مدیر مرکز رسانه های دیجیتال – حداقل در دوران مدیریت سابق- بر اساس تعریف و برداشت خود از رسانه دیجیتال به عرصه ویدیویی تعرض می کرد و مستقلا" مجوز نشر محصول را می داد و معتقد بود، دی وی دی یک محمل رقومی و دیجیتال است پس در حوزه استحفاظی او قرار دارد.! بر این اساس در واقعیت سهم مشخصی از کیک مدیریت مورد نظر در اختیار بنده است و گاه همان موازی کاری و اقدامات متناقض شیرینی کیک را تلخ تر از زهر هلاهل می کند.! غرض آنکه اصلی ترین وظیفه قانونی بنده و همکاران نظارت محتوایی و مراعات استاندارهای فنی است که همین مورد هم به دلیل آنکه مجوز ساخت تولیدات ایرانی در مرجع دیگری صادر می شود، کار نظارت را بسیار سخت و منفعلانه می کند. با این همه وظایف مان را علیرغم همه استرس ها و فشارهای بیرونی برای رفع تکلیف انجام نمی دهیم و به بهبود تلاش های مان می اندیشیم و میدان را برای حضور قدرتمندانه و آگاهانه بخش های تحت نظارت فراخ می سازیم. نمونه اخیر آن به میدان فرستادن اتحادیه و انجمن صنفی موسسات برای ساماندهی پخش محصول است که خوشبختانه کار مطالعاتی و سیاست گذاری آن در فاز اول به پایان رسید و از روزهای آینده سمت و سوی عملیاتی به خود خواهد گرفت. چی داشتم می گفتم و به کجا رسیدم!
غرض انکه در راه اندازی این فضا اجبار و الزامی متوجه بنده نبوده است و از سر اختیار و اراده شخصی این بساط را پهن کرده ام تا رندانه از تعقل و تجربیات دیگران سود برده و صحت و سقم اعمال و گفتارم را در آینه نقد دیگران به ارزیابی بنشینم. بنابراین لزومی ندارد قایم باشک بازی در بیاورم و به دنبال رد گم کردن و این جور کارها باشم.
اما بروم سراغ پیشنهادی که می خواهم با شما در میان بگذارم. می توان متن کامل یادداشت ها را به وبلاگ حواله داد و بساط عیش را دوباره در همین جا جور کرد و کامنت های مرتبط یا نامرتبط را مثل گذشته به نمایش گذاشت. در این صورت خلاصه یادداشت ها را در وب سایت بهمراه اخبار اختصاصی حفظ خواهیم کرد و بازید کنندگان می توانند نظراتشان در باره خبرها را هم در این وبلاگ درج کنند.- منظورم از کامنت های غیر مرتبط با یادداشت اصلی همین بود. -
چه می فرمایید؟ اگر موافقید پس باید چراغ وبلاگ را از سو سو زدن در بیاورم و قبل از تشریف فرمایی شما قدری مرتبش کنم و فضا را درخور جلوس شما کنم.

/ 3 نظر / 16 بازدید
محمد

اول از همه باید از شما در اینکه همچین محفلی را برای به اشتراک گذاشتن نظرات،عقاید و سایر موارد مرتبط ایجاد نموده اید باید قدرانی نمود. دوم اینکه مثل وبلاگ و وبسایت مثل مراجعه به راهنمای همشهری و یا وبسایت های املاک برای خرید خانه است، اگرچه فضای اینترنت بی انتهاست ولیکن حس بهتری به نوشته های توی روزنامه دارم تا اطلاعیه های اینترنتی است. پس بنده پیشنهادتان در خصوص ادامه فعالیت وبلاگ به سبک قدیمی و به روز رسانی وبسایت را بیشتر می پسندم. باز هم از این احترامی که به خوانندگانتان گذاشتید ممنونم.

نام لازم نیست2

آقای فروتن به چه مجوزی الدنگی که اینروزها فعالیتش با شبکه PMC بر هیچکس پوشیده نیست در دوره ریاست شما اجازه دارد چنین اعمال غیر قانونی کرده و به ریش همه مان بخندد ؟ http://www.irdub.com/index.php?option=com_content&view=article&id=231:ecrancars-2picture&catid=1:latest-news&Itemid=191 آقای فروتن هرگز این فاجعه رخ داده در دوره ریاستتان را فراموش نخواهیم کرد

reza

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما می خواستم بپرسم که ایا مجموعه های 33 و 34 سریال 24 منتشر شده اند یا نه ؟ ممنون