پیش بینی وقایع سال 91

- با تصویب تشکیلات سازمان امور سینمایی و اجرای آن، تغییرات مدیریتی از اردیبهشت ماه بوقوع می پیوندد. با تفکیک امور موسسات ویدیو رسانه از صدور پروانه های ساخت و نمایش خانگی تمرکز نصفه و نیمه کنونی نیز دستخوش تغییر می شود و محوریت سینمای حرفه ای سایر بخش ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

- چنانچه موسسات ویدیو رسانه آرشیو فیلم های ایرانی و خارجی خود را در اختیار موسسه رسانه های تصویری به عنوان دارنده امتیاز خدمات VOD -ویدیو درخواستی- قرار دهند، از اواخر بهار می توان در فضای مجازی بسیاری از فیلم ها را در اختیار کاربران گذاشت. کاربران می توانند با پرداخت هزینه اندک اشتراک از خرید دیسک راحت شوند. در حال حاضر زیرساخت های سخت افزاری این پروژه کاملا" مهیاست.


- رقابت شرکت های پخش با راه اندازی پخش مویرگی ابعاد وسیعتری به خود می گیرد. ساز و کار پیش بینی شده برای مدیریت توزیع و پخش فیلم سبب خواهد شد، بازار در طول سال از عناوین تازه برخوردار بوده و هم پوشانی کمتری بین فیلم های بوجود آید.

- دور از انتظار نیست که مشکلات تهیه ارز اختلالاتی را در روند جاری شرکت های تکثیر پدید آورده و تامین فیلم خارجی را هم دستخوش وضعیت تازه ای کند.  متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

/ 0 نظر / 31 بازدید