برای آنها که در رنگ کردن گنجشک به جای قناری استادند!

وارد مغازه که می شویم، بسته های خوش آب و رنگی که از یک استند آویزان هستند، آنقدر تو چشم می زنند که بلافاصله توجه اعضای خانواده ام را جلب کنند و به اتفاق به سمت آنها کشیده شویم. نمی دانم شاید حساسیت من به عناوین و محصولاتی که نو به نو به بازار می آیند بطور خودکار کنجکاوی آنها را هم تشدید کرده است. حدود ۴۰ بسته پلاستیکی از محل یک سوراخ و برشی که در بالای بسته تعبیه شده است، بطور عمودی از قلابی آویزان هستند. قلابی که بخشی از استند یا پایه ای است که برای نمایش چنین کالاهایی طراحی شده اند. چیزی که در نگاه اول به چشم می خورد، روی جلد یک عنوان از فیلم های مجاز عرضه شده به شبکه است. جلد یا بهتر بگویم ولت مقوایی که پاکت در آن گذاشته شده است، بلندتر و بزرگتر از نمونه ولت هایی هستند که تاکنون در بازار دیده ایم. پشت جلد یا همان ولتی که در پاکت پلاستیکی گذاشته شده است، تصویر کوچکی از جلد ۱۵ عنوان فیلم و انیمیشنی است که با فرمت DIVX در درون لوح فشرده گنجانده شده اند. پشت و روی جلد پاکت مقوایی (ولت) از عناوین با ربط و بی ربطی که عمدتا" کلمات لاتین هستند پوشانده شده است.

تنها عبارات فارسی از این قرار هستند: پروانه نمایش - جعلی و دروغینی که در پشت جلد خودنمایی می کند!- عرضه در فروشگاه های معتبر سراسر کشور و دوبله فارسی همین!
بسته ها را که بیشتر می کاویم متوجه می شویم که دزدان تقریبا" تمام عناوین جذاب شبکه را با در نظر گرفتن گروه های سنی و ژانر فیلم ها طبقه بندی کرده و هر کدام را بر یک DVD با فرمتی که عرض کردم، کنار هم ارائه داده اند...

متن کامل این یادداشت را در وب سایت بخوانید.

/ 1 نظر / 17 بازدید
روز داروین

این وبلاگ، به مناسبت روز داروین(12فوریه) راه اندازی شده است تا علاقه‌مندان به فرگشت(تکامل) مطالبی را که قبلا درباره فرگشت گفته شده است را یکجا و کامل مشاهده نمایند. در انتهای هر پست نیز نام وبلاگ یا نویسنده آن مطلب بیان شده است.